Ekran Baskısı için Kendi T-Shirtinizi Tasarlayın

Ekran baskılı tişörtlerle, kendi tişörtlerinizi tasarlayabilir veya tişört baskısında uzmanlaşmış firmalar tarafından sunulan standart tasarımlardan birini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, kendi tişört ünüzü tasarlamak istiyorsanız, kullanmanız gereken tasarım türünü etkiledikleri için, anlamanız gereken ekran baskısının belirli yönleri vardır.

İlk olarak, ekran baskısında neyin rol aldığına ilişkin kısa bir açıklama:

Serigrafi Tişörtleri: Süreç

A) Ekran

Kullanılan ekranlar ipekten yapıldığı için bu süreci bir defasında ipek ekranlı baskı olarak biliyordu. Çin’de popüler bir baskı tekniğiydi, dolayısıyla ipek, ancak modern polimer elyafları artık bize daha düşük maliyetle sentetik elekler kullanabiliyorlardı.

Ekranlar yapılmadan önce resim gerekli olmakla birlikte, tekniğin bir açıklaması gerekecek ve böylece tasarımınızdaki sınırlamaları anlayabiliyorsunuz. İlk olarak, mürekkebin mürekkeple sıkıştırılmasına izin verecek büyüklükte delikleri olan bir ağ gereklidir. Ortalama mesh 110 (110 parça / inç) daha kalın mürekkepler ve blok görüntüler için daha düşük ve daha ince mürekkepler ve daha fazla tanım için daha yüksek olacaktır.

Örgü, ışığa duyarlı bir emülsiyonla kaplanır ve altına resim yapılır. Işık, ekran boyunca açığa çıkar ve ışığın ekrana geldiği yerde, kimyasal katılaşır ve örgüyü örter. Tasarım alanı ışığı durdurur; bu nedenle ekran yıkandığında tasarımın alanı emülsiyon oluştururken geride kalan kısım sağlamdır. Bu, ekran baskısı tişörtleri ya da başka herhangi bir öğe olsun doğrudur.

B) Baskı

Ekran bir kutuya monte edilmiş ve giysi kutunun altına yerleştirilmiştir. Mürekkep kutuya dökülür ve bir ‘silecek’ olarak bilinen bir alet çekilir ve mürekkebi ağ üzerinden zorlar. Sonra mürekkep kurutulur ve görüntüyü tişörtüzerine bırakır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu işlem sadece baskı başına tek bir renk için uygundur, çünkü tek bir renk ağ kutusuna dökülebilir veya birlikte çalışabilirler. Daha fazla renk için işlem tekrarlanmalıdır. Tek renkte çizilmiş alanlar basılabilir, bu nedenle ekran baskısı tişörtlerinde bir gölgeyi başka bir renge birleştirmek mümkün değildir.

Desen tam olarak aynı olmadığı sürece, her bir farklı renk için yeni bir ekranın gerekli olduğu açık olmalıdır. Bu maliyeti arttırır ve ekran baskı tişörtleri bireysel giysiler için pahalıdır. Sabit bir kurulum maliyeti ve ardından her bir renk için ek bir ücret var. Bir koşuda basılmış daha fazla tişört, daha sonra her bir giysi için daha ucuza gelir.

Dijital yazdırma gibi diğer yazdırma yöntemleri, herhangi bir fiyat artışı olmadan birden fazla renk basabilir. Peki neden sadece dijital değil, t-shirt için ekran baskısı kullanıyorsunuz? Birkaç nedeni vardır:

Ekran T-Shirt Baskı Avantajları

* Blok rengin geniş alanlarıyla kendi t-shirt’ünüzü tasarlarsanız, ekran baskısı avantajlıdır. Dijital baskı ve diğer yöntemler, büyük alanları ekran kadar etkili bir şekilde basamaz.

* Serigrafi tişört çok opaktır ve altındaki herhangi bir derin rengi kaplayabilir. Dijital baskı, koyu renkte, açık sarı renkte soluk mavi gibi açık tonlar basmak için çabalamakta; yeşil görünmemektedir.

* Ekran baskıları beyazlar için harika ve DTG jet yazıcılarıyla bile, karanlık beyazlar çoğunlukla iki veya üç kez yıkanır. Ekran mürekkepleri çok daha istikrarlıdır ve daha kalın olduğundan daha fazla kapsama alanı sağlar. Belirli bir yıkama talimatı vermeniz gerekmez.

* Tek bir renk varsa ekran çok maliyetlidir ve uzun süren ekranlarınız ekonominin ve fiyatın diğer birçok yöntemini atar.

* Renkler daha parlaktır ve ekran baskısı tişörtleri olduğunda daha fazla öne çıkmaktadır.

Elek Baskı Tişörtleri Negatifleri

Bununla birlikte, ekran tişörtleri için de birkaç negatif yön vardır:

* Tasarımda birden fazla renk bulunan küçük siparişler için çok pahalı.
* Zaman alır: çoğu tişörlü yazıcılar iki hafta veya daha fazla teklif verir.
* Resminiz üzerinde sınırlamalar var.

Bununla birlikte, ekran tişörtü baskı tekniği ile ilişkili birkaç olumsuzluğa sahip olsa da, yararları nedeniyle çoğu alıcı ve tişört tasarımcısı tarafından tercih edilmektedir.

Yazicilarin kendileri DTG baskisinin dijital formlarini tercih edeceklerdir, ancak giysilerinizi kendi tasariminizle kabul edilebilir bir fiyata ekran kullanarak basacak bir t-shirt yazici bulursanız, herhangi birinden daha parlak ve daha dayanıklı tişörtlere sahip olacaksınız Yöntemi kullanılmıştır.

Ekran baskısı tişörtler şu anda konfeksiyon yazıcıları tarafından en çok kullanılan yöntemlerden biridir, ancak kendi tişört tasarlamak istiyorsanız, en çok ekran baskılarının faydalarını istiyorsanız yalnızca bir veya iki renge sahip olmak en iyisidir .

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s